Ügyfeleim Visszajelzései

Drága Őrsike! Nagyon-nagyon köszönöm! Azt is, hogy tiszta szívvel élsz továbbra is, s erre bíztatsz mindenkit a világhálón keresztül is! Gratulálok a kitartásodhoz és ahhoz, hogy áldott anyai feladataid mellett ennyi kutatási munkát is el tudsz látni! Az említett témakör nagyon aktuális, s hozzáfűzném, hogy a nevelésnek a szeretetre nevelés is valóban nagyon fontos része, s igen nagy mértékben egyetértek, hogy érdemtelen az a szülő, aki igazságtalanul kivételez egyik gyermekével a másik kárára!

Kedves Őrsike! Köszönöm, nagyon hasznosnak találom a videót és nagyon igaznak, sajnos a mi családunkban is van rá példa, de szülőként én is figyelni fogok rá, hogy ne vigyük tovább az igazságtalan gyermeknevelést. Gratulálok a témaválasztáshoz!

Köszönöm szépen Őrsike! Nagyon érdekes, figyelemreméltó. Érdekes a szemléleted is. Ebből a szempontból még nem vizsgáltam a gyerekek státuszát.

Kedves Őrsike! Köszönöm és köszönjük ezeket a nagyon hasznos és tanulságos gondolatokat! Nagyon elgondolkodtató és hasznos kérdéseket jártok körül!

Kösz Örsike! Nagyon érdekes volt, nagyon fontos téma, amire mi is egész életünkben folyamatosan ügyeltünk. Nálunk az a helyzet, hogy az egyik gyermekünknél 3 unokánk van, a másik gyermekünknél (még) nincs unoka. Ezzel együtt a gyerekeink mindent egyformán kaptak. Tudatosan vállalták a három gyereket és tudják, hogy az ő kötelességük a gyerekeiknek is egyformán megteremteni a lehetőségeket. Arra is vigyázunk, hogy tőlünk a négy unoka is egyformán kapjon. Hála Istennek nem is volt ezért soha ilyenből probléma.

Drága Őrsike! Nagyon-nagyon szépen köszönöm a videókat, igazán tanulságos, még csak részleteket láttam a videókból, de sajnos több motívumban felfedeztem a saját és férjem családjában előforduló problémákat. Édesanyám bár mindent meg tett az nagymamámért, mégis olyan szinten lett kisemmizve, hogy Pestről való elköltöztetése után - az öccse eladatta a házat és magához költöztette- még képet sem láttunk róla.... Mint utóbb halála után kiderült mindenféle hamisan aláírt papírokkal tettek szert vagyonokra, a nagymamám jóhiszeműségét kihasználva. De ezt le sem lehet írni olyan bonyolult és hosszú lenne.. És persze, kezdett ő is pert, ment jogászhoz, ereje sosem volt végig csinálni, talán ebbe is betegedett bele.. De sajnos nekünk sem könnyebb a férjemék részéről, már szinte látom milyen húzásokra kell számítanunk, milyen dolgok ellen kell felvértezni magunkat a férjem öccse és húga ellen, ha apósommal vagy anyósommal megtörténik az elkerülhetetlen. Erről is tudnék órákat mesélni.... Sajnos!

A mi családunkban talán nem fog ilyen előfordulni, mert látva édesanyám példáját már most is bármi adódik, azt igyekszünk megbeszélni... Bár nekem édesanyámék hatalmas támaszaim a gyermekem nevelésében, nálunk ő mindenkinek a gyermeke, unokája, egyformán szeretik... Tényleg nagyon érdekes téma, lehet vesézni napokig. A család egy nagyon erősnek látszó kötelék, ami talán a háttérben a legtörékenyebb a világon. Húúú annyi minden van most a fejemben, hogy leírni sem tudnám....De ha ebben a témában szükségetek van történetekre, névtelenül szívesen állok rendelkezésetekre. Talán tudat alatt, de én ezért féltem mindig sok gyermeket vállalni és bár nagyon vágyom rá, de még mostanra sem döntöttem el lesz-e valaha a fiamnak testvére. Ez most még a jövő zenéje....Még egyszer nagyon szépen köszönöm!

Legyünk hálásak Őrsikének az igen lényeges témáért. Sajnos van olyan, hogy az örökséget nem méltányosan osztották el. Ez nagyon gyakori. Az én rokonságomban is és a feleségemében is több ilyen esetet tudok. Tehát szerintem egy teljesen mai és lényeges tématerületet vállalt fel Őrsike.

Kedves Őrsike! Köszönöm az értékes előadásokat, elgondolkoztatók voltak, bár nálunk a kihangsúlyozott hibák hál' Istennek nem jelentkeztek. Azt azonban magam is tapasztaltam, hogy a vázolt jelenségek sajnos bizony léteznek, tehát érdemes ezekre felfigyelni.

Szerintem tanítani kellene mindenhol! Be fogják vezetni a "Családi életre nevelés" tantárgyat! Tananyag lehetne! Nagyon egyetértek Veletek. Gratulálok Neked és Édesapádnak is! Csak kiemelném: "Az erkölcstelenség, erőszak akkor tud győzni, ha a jó emberek tűrnek, hallgatnak, várnak, bíznak, csöndben maradnak!" A szülő nem szeretheti egyik gyermekét a másik hátrányára. Én hasznosítani fogom, mert most is tanítok. Szociológia!

Kedves Örsike! Teljes mértékben egyetértek az elhangzottakkal! Hárman vagyunk testvérek... Én már nem idegesítem magam az ilyen igazságtalanságokon, mert tudom, hogy én sokkal gazdagabb vagyok: nekem -velük ellentétben- van egy Istenem! Szívből gratulálok! Szeretetteljes üdvözlés és áldáskívánás! Hasznos témát választottatok Édesapáddal és nagyon tetszik az Ő mérsékelt hangvétele és a Te fiatalos határozottságod. Nagyon is érzékeny és valós.

Köszönöm szépen ezt az okos, kedves, nagyon szívhez szóló videót. Jó volt hallgatni, látni, hogy még élnek, tovább élnek azok az etikai, erkölcsi normák, melyek meghatározták szüleink, nagyszüleink életét, akik igyekeztek ezeket a mi neveltetésünk alapjaivá tenni. Gratulálok Örsike, büszke vagyok rád, hogy ilyen odaadással szolgálod a klasszikus etika ügyét. Drága Géza barátom, rád is büszke vagyok, és gratulálok leányodhoz, aki a feleséged és a Te nevelésed, példátok révén örökíti tovább ezeket az értékeket! Mindkettőtöknek jó egészséget, további sikereket kívánok!